Hypotéka pre mladých

Kúpa nového bývania je vždy veľkým rozhodnutím. So správnym výberom hypotéky môžete ušetriť aj stovky eur ročne. Práve preto je dôležité vedieť, na čo máte nárok a či môžete získať napríklad zvýhodnenie vo forme daňového bonusu. Vyberte si tú najlepšiu hypotéku presne podľa vašich predstáv vďaka online porovnaniu hypoték. Hypotéka pre mladých už nemusí byť zbytočne komplikovaná. Stačí niekoľko klikov v našej hypokalkulačke a môžete si porovnať aktuálne podmienky.

Hypotéka pre mladých - KALKULAČKA
Hypokalkulačka vášho nového bývania

Výška hypotéky
Suma od 15 000 € do 400 000 €
Doba splácania
rokov
Splatnosť od 1 do 30 rokov
 1. Nezávislé porovnanie hypoték
 2. Šetrí váš čas 
 3. Získajte nezáväznú kalkuláciu

Ktorá hypotéka pre mladých je najlepšia?

Hľadáte tú najvýhodnejšie hypotéku pre mladých na trhu? Vďaka online porovnaniu si môžete vybrať úver na mieru podľa vašich predstáv a možností.

 • Hypotéka pre mladých a daňový bonus

S hypotékou pre mladých sa najčastejšie spája výhoda vo forme daňového bonusu. Hoci v minulosti bol úver na bývanie pre mladých zvýhodnený po viacerých stránkach, dnes sa situácia zmenila. Daňový bonus - hlavná výhoda tohto úveru - zahŕňa spätné vyplatenie 50% zo zaplatených úrokov za uplynulý rok. Maximálna výška tohto bonusu je však stanovená na 400 € ročne v období 5 rokov. 

 • Aká je maximálna výška hypotéky pre mladých

Hypotekárny produkt ako taký nemá svoje obmedzenia na maximálnu výšku čerpanej sumy. Hypotéka pre mladých však má obmedzenie na daňový bonus, a to vo výške maximálne 50 000 € na jednu zmluvu. 

Okrem toho je podmienkou aj to, že hlavný dlžník na hypotéke musí mať 18 až 35 rokov a jeho príjem nesmie presiahnuť 1,3 násobok priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve SR za uplynulý štvrťrok.  

Zároveň je potrebné ako žiadateľ z pohľadu banky splniť aj všetky podmienky súvisiace s dokladovaním výšky príjmov. Hypotéka pre mladých vám umožňuje čerpať daňový bonus, o ktorý však môžete požiadať či už vy priamo, alebo cez vášho zamestnávateľa v daňovom priznaní, teda raz ročne.Takúto žiadosť je potrebné dokladovať aj výpisom o výške zaplatených úrokov, ktorý vám poskytne banka.

 • Fixácia pri hypotéke pre mladých

Hypotéka pre mladých je prakticky klasická hypotéka s daňovým bonusom, takže fixáciu si budete môcť v banke vybrať podľa ich aktuálnej ponuky. Výhody spojené s daňovým bonusom však môžete čerpať najviac 5 rokov vo výške 50% zo zaplatených úrokov alebo do výšky 400 € ročne. Ak teda máte výhodný úver s fixáciou na viac ako 5 rokov, po uplynutí piateho výročia sa vaša hypotéka nemení ani nezruší, iba ďalej nebudete môcť čerpať výhody vo forme daňového bonusu. 

 • Nestrácajte čas v banke - rýchla hypotéka online

Najlepšia hypotéka pre mladých je pre každého o niečom inom. Keďže má každý klient vlastné preferencie a hypotéka pre mladých je klasický hypotekárny produkt s nezávisle pridaným daňovým bonusom, je najlepšie nechať si vytvoriť porovnanie hypoték. Napríklad online porovnanie hypoték ušetrí váš čas, viete o neho požiadať online z pohodlia domova a o vašej budúcej hypotéke sa môžete rozhodnúť na základe faktov o aktuálnej ponuke hypoték. Či vás láka dlhá fixácia, alebo najnižší úrok, vy si môžete porovnať výhody a požiadať o nezávislú kalkuláciu v banke, ktorej ponuka sa vám páči. 

Hypotéka pre mladých - podmienky 

Hypotéku pre mladých môžete získať v prípade, že spĺňate nasledujúce podmienky: 

 • Hlavný dlžník má 18 až 35 rokov
 • Príjem žiadateľa nie je vyšśí ako 1,3 násobok priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve SR za uplynulý štvrťrok
 • Nehnuteľnosť je určená na bývanie a jedná sa o tuzemskú nehnuteľnosť
 • Žiadateľ spĺňa podmienky banky spojené s výškou príjmu

Ďalšie hypotéky online: 

Hľadáte tú správnu hypotéku na mieru presne pre vás? Využite možnosť online porovnanie hypoték na mieru.

Hypotéka na stavbu domu

Chceli by ste si postaviť domov svojich snov, ale nechcete či nemôžete financovať celú stavbu z vlastných zdrojov? Jednoduchým riešením môže byť práve hypotéka na stavbu domu. Vďaka postupnému financovaniu vášho projektu získate ďalšie peniaze vždy po dokončení časti výstavby, a to až do doby ukončenia produktu.

Americká hypotéka

Potrebujete peniaze bez toho, aby ste museli dokladovať účel ich čerpania? Americká hypotéka je na to vhodný produkt. Spája výhody spotrebného úveru a hypotéky. Vďaka založenej nehnuteľnosti máte dostupnú až 30 ročnú splatnosť, nižšie úroky a vyššiu maximálnu výšku čerpania ako pri spotrebnom úvere. Získajte online porovnanie americkej hypotéky už teraz.

Hypotéka na byt

Najčastejšou formou kúpy nehnuteľnosti je práve hypotéka na byt. Vďaka hypotéke si môžete kúpiť byt svojich snov s dostupnou mesačnou splátkou. Vďaka založenej nehnuteľnosti čerpáte úver s nižšími úrokmi a splatnosťou aj na desiatky rokov. Aktuálne je na trhu množstvo hypotekárnych produktov. Nechajte si vytvoriť online kalkuláciu a zistite, ktorá hypotéka na byt je pre vás tá najvhodnejšia.

Hypotéka pre živnostníkov

Patríte medzi živnostníkov a chcete vlastné bývanie? Hypotéka pre živnostníkov je klasická hypotéka, avšak s iným procesom dokladovania príjmu v banke. Jednotlivé banky majú rôzne postupy na to, ako si vedia vypočítať príjem žiadateľa. Vyberte si tú najvhodnejšiu hypotéku a banku vďaka online porovnaniu hypoték pre živnostníkov.

Časté otázky

Existuje ešte štátny príspevok? 

Nie. Štátny príspevok, kde štát poskytoval zvýhodnenie úroku o 2% a banka o 1%, fungoval iba do roku 2018. Všetky hypotéky pre mladých od roku 2018 už využívajú ako výhodu formu tzv. daňového bonusu. 

Čo všetko je potrebné dokladovať? 

V prípade, že ste zamestnanec a chcete požiadať o hypotéku pre mladých, nebude v porovnaní s klasickou hypotékou potrebné dokladovať nič navyše. Ak ste živnostník, konateľ či majiteľ s.r.o. odporúčame si prezrieť: 

Hypoteka kalkulacka CSS class:   Ako riešiť dofinancovanie hypotéky?

Dofinancovanie hypotéky je hlavne pri mladých rodinách veľkou výzvou. Existuje však hneď niekoľko spôsobov, ako získať potrebné peniaze na bývanie vašich snov. 

Kombo produkty priamo v banke slúžia práve na vyrovnanie sumy potrebnej na dofinancovanie kúpy nehnuteľnosti. Jedná sa o spojenie hypotéky a spotrebného úveru poskytnutého priamo bankou. 

Navýšenie hodnoty istiny je ďalším zo spôsobov, ako môžete od banky získať viac peňazí. Ak máte medzi rodinou či priateľmi niekoho, kto vlastní nehnuteľnosť nezaťaženú úverom, môže vám pomôcť tým, že ju použije na navýšenie hodnoty istiny vášho úveru. Keďže banka poskytuje hypotéku iba do výšky 80% zo znaleckej ceny istiny, navýšením tejto hodnoty môžete získať potrebný rozdiel pre kúpu.