Pôžička na auto

Pôžička na auto

Pôžička na auto je možným riešením, ako si zaobstarať nové auto. Na rozdiel od klasického leasingu dostávate okamžite hotovosť, takže autom nemusíte ručiť a stáva sa tak rovno vašim majetkom, teda nie je založené v prospech leasingovej spoločnosti. S nami vybranými pôžičkami si môžete bez problémov zaobstarať nové ale aj ojazdené auto podľa vašich predstáv. O čerpanie všetkých pôžičiek na auto v našom zozname si viete požiadať aj online. 

 

Tu nájdete aktuálny zoznam nami vybraných poskytovateľov pôžičiek na auto:

 

Výhody nášho výberu: 

1 - Najlepší úver na auto 

Pri výbere úverov na auto sme sa snažili vyberať podľa prísnych kritérií. Dôležitú úlohu hrala dostupnosť úveru, online vybavenie, skúsenosť poskytovateľa alebo taktiež možnosť využitia aj na ojazdené auto. Taktiež sme sa pozreli aj na férové komunikovanie všetkých náležitostí pri samotnom poskytovaní úveru. Náš výber aktuálne zahŕňa poskytovateľov, ktorí dokážu úver sprostretkovať online, často aj bez nahliadnutia do úverového registra a to v krátkej dobe a za zaujímavých podmienok. 

2 - Aj na ojazdené auto

Úvery, ktoré nájdete v našej ponuke je možné využiť na kúpu nového ale aj ojazdeného auta. V mnohých prípadoch auto samotné nehrá úlohu pri vybavovaní úveru a vy si tak môžete vybrať vozidlo podľa vašich možností. V porovnaní s leasingom je pri takomto úvere auto rovno vašim majetkom a lízingová spoločnosť ani poskytovateľ pôžičky na neho nemajú dosah.

3 - Rýchlosť a dostupnosť 

Snažíme sa, aby boli všetky pôžičky v našich zoznamoch čo najrýchlejšie dostupné pre klienta. Stačí ak vyplníte potrebné formuláre, nahráte potrebné prílohy a poskytovateľ sa vám už o niekoľko minút ozve s prvým emailom. Takáto rýchla komunikácia a online dostupnosť je výhodou nie len vďaka rýchlemu vybaveniu úveru ale dáva vám možnoť rýchleho jednania v prípade špeciálnych ponúk autopredajcov. 

4 - Online výpočet úveru na auto

Nami vybraní poskytovatelia vám podobne ako my, prinášajú aj online kalkulačku, kde si môžete vypočítať výšku mesačnej splátky. Vďaka tomu budete vedieť odhadovanú čiastku, ktorú musíte za vozidlo každý mesiac zaplatiť. Takýto úver si môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb až na 8 rokov, vďaka čomu si môžete výšku mesačnej splátky znížiť.  

5 - Bez záložného práva 

Pri klasických lízingoch na auto platíte základnú akontáciu, mesačne splácate dohodnutú čiastku avšak stále nie ste vlastníkom vozidla. Jeho vlastníkom je totiž lízingová spoločnosť, ktorá si na neho môže uplatniť svoje záložné právo v prípade, ak porušíte zmluvné podmienky. Pri našej pôžičke sa nemusíte obávať, že by ste o auto prišli. Potom ako požiadate o pôžičku a splníte všetky potrebné kritériá, vám peniaze prídu rovno na účet a vy si môžete kúpiť auto aké potrebujete bez toho, aby ste ho zakladali v prospech ďalšej strany.

 

Vaša pôžička na auto - kalkulačka:

Kúpte si auto s výškou mesačnej splátky, ktorú si môžete dovoliť. Vďaka našej kalkulačke si viete predbežne vypočítať splátku úveru na vaše auto. Stačí zadať výšku potrebnej čiastky, dĺžku splácania a ako výsledok vám vyjde odhadovaná výška mesačného záväzku.  

Pôžička
Suma od 400 € do 10000 €
Splatnosť
rokov
Splatnosť od 1 do 8 rokov
Splátka
€/mes.

Celková výška a mena úveru (S): €, Doba splatnosti: mesiacov, úroková sadzba: 16.18% p. a. (fixná), výška mesačnej splátky: €, počet splátok (n): , Celková čiastka: €, RPMN (X): 16.18%.

Úver na auto je produkt vhodný pre každého, kto má záujem kúpiť si auto bez záložného práva lízingovej spoločnosti. Vďaka tomuto produktu si môžete kúpiť aj staršie jazdené auto, na ktoré by vám leasingová spoločnosť nepožičala. Výhodou je aj jednoduché obstaranie pôžičky, rýchle spracovanie, online prístup k potrebným informáciám a žiadosti.

Úver na auto má v porovnaní s leasingom mesačnú splátku zníženú o špeciálne poistenie potrebné pri zakladaní auta v prospech leasingovej spoločnosti. Práve toto poistenie môže v konečnom dôsledku spôsobiť rozdiel desiatok eur v neprospech klienta.  

Pri výbere auta myslite aj na výšku úveru. Pokiaľ auto financujete prostredníctvom úveru, dlžná čiastka by nemali byť vyššia, ako je následná odhadovaná predajná cena. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k situácii, kedy vám aj po predaji vozidla neostane dostatok prostriedkov na vyplatenie dlžnej čiastky. 

 

Ak máte záujem o úver na auto mali by ste myslieť na výšku mesačnej splátky, ktorá neohrozí váš životný štandard. Zároveň zvážte aj dĺžku splácania, ktorá priamo vplýva na úroky, výšku mesačnej splátky a často aj na výsledné RPMN.

 

Pokiaľ ste sa rozhodli požiadať o takýto úver, mali by ste mať pripravený platný občiansky preukaz, funkčnú e-mailovú adresu a mobilný telefón pre potvrdzovacie SMS. 

 

Nie ste si istý svojím výberom? Prečítajte si viac o úveroch na auto:

Najčastejšie otázky:

Aké vozidlo si môžem za požičané peniaze kúpiť?

Ak sa rozhodnete pre kúpu auto pomocou pôžičky na auto, nemusíte sa pri kúpe obmedzovať. Vybrať si môžete nové aj ojazdené vozidlo. Nemusíte si lámať hlavu s najazdenými kilometrami a dokonca ani s dátumom výroby vášho budúceho vozidla. Jednoducho požiadate o potrebnú čiastku a ak splníte všetky potrebné podmienky poskytovateľ pristúpi k čerpaniu úveru. 

Je potrebné dokladovať kúpu a cenu vozidla?

V porovnaní s leasingom je jednou z výhod aj menej potrebného dokladovania. Nemusíte dokladovať kúpu vozidla, obstarávaciu hodnotu, povinné zmluvné poistenie a dokonca nemusíte uzatvárať ani havarijné poistenie. Tieto náležitosti zostávajú na vašom zvážení a úrokovú sadzbu, výšku splátky či dobu splácania nijako neovplyvnia. 

Ako si vybavím úver na auto? 

Stačí ak si prezriete výber našich produktov, kliknete na ponuku, kotrá vás zaujme a vyplníte online žiadosť. Každý poskytovateľ má iný schvaľovací proces avšak pri všetkých online žiadostiach budete potrebovať platný občiansky preukaz, e-mailovú adresu a telefónne číslo s možnosťou prijímania SMS. Po vyplnení základného kontaktného formuláru vás bude vami vybraná spoločnosť kontaktovať e-mailom a upresní vám celý postup. 

Ako rýchlo mi prídu peniaze?

Spracovanie žiadosti systémom prebieha takmer okamžite, každú žiadosť je však potrebné skontrolovať manuálne. Ak je všetko v poriadku, vy dodáte všetky potrebné materiály a komunikácia prebieha hladko, peniaze môźete na svojou účte očakávať už v priebehu niekoľkých desiatok hodín. 

 

Pokiaľ je vaša žiadosť schválená a vy ste požiadali o čerpanie, peniaze budú na vašom účte v priebehu niekoľkých hodín. 

Je pôžička výhodná? 

Všetky pôžičky odporúčané naším portálom sú v súlade s aktuálnymi zákonmi a podmienkami pre poskytovanie úverov. Pri každej žiadosti o pôžičku si viete nahliadnuť aj do zmluvných podmienok. Vyberáme pre vás transparentné produkty aby ste dokázali zodpovedne zvážiť svoje možnosti a mohli sa rozhodnúť bez obáv. 

Úver na auto alebo leasing? 

Pokiaľ máte záujem o nové vozidlo alebo vozidlo s vysokou obstarávacou hodnotou, nemáte dostačujúcu hotovosť neprekáža vám mať auto založené v prospech leasingovej spoločnosti leasing môže byť odpoveďou. Ak však chcete kúpiť staršie, dovezené alebo vozidlo s vyšším počtom najazdených kilometrov, leasingové spoločnosti často nemajú záujem o takéto zmluvy. Pri leasingu vám taktiež vzniká povinnosť pridružených poistení, ktoré môžu do vysokej miery navýšiť preplatenie úveru. 

Pre aké prípady je tento produkt určený? 

Ak máte záujem o staršie vozidlo, vozidlo bez dokumentácie, servisnej histórie alebo skrátka nechtete vozidlo havarijne poistiť, či riešiť často zdĺhavý proces leasingovej dokumentácie, úver na auto je určený presne pre vás. 

Účtuje sa spracovateľský poplatok?

Nemusíte sa obávať žiadnych skrytých poplatkov. Všetky poplatky si určujú jednotlivý poskytovatelia pôžičiek avšak našou podmienkou je ich transparentná komunikácia smerom ku klientovi. Pokiaľ je poplatok za spracovanie súčasťou vami vybraného produktu, budete o ňom informovaný na stránke spracovateľa a v zmluvnej dokumentácii. 

Máte k dispozícii podporu? 

Nie ste si istý svojim výberom, potrebujete poradiť s produktom alebo sa neviete zorientovať na webovej stránke? Vyberáme si inštitúcie, ktorým na ich klientoch záleží, a preto každý z našich poskytovateľov má k dispozícii vlastný “Support” teda podporu, kde sa môžete ozvať podľa poskytovateľom určených pracovných hodín. 

Čo ak nerozumiem niektorým pojmom?

Ak nerozumiete niektorým skratkám či pojmom v zmluvnej dokumentácii alebo texte k jednotlivým produktom využite finančný slovník. Nájdete ho NA TOMTO ODKAZE. Nenašli ste vysvetlenie niektorého z pojmov? Napíšte nám na našu podporu a my výraz doplníme do slovníka.