Pôžičky od ľudí

Takzvané peer to peer alebo P2P pôžičky sú špeciálne typy pôžičiek od súkromných investorov. Výhodou takýchto pôžičiek je úplne odlišný model schvaľovania pôžičiek a iné kritériá ako pri posudzovaní bonity klientov pri bankových a nebankových úveroch. Vďaka takejto pôžičke môžete získať peniaze aj v prípade, že vám ich iné inštitúcie odmietli poskytnúť. Existuje niekoľko druhov takýchto pôžičiek, najčastejšie sa však jedná o alternatívu klasického bezúčelového úveru. Peniaze teda môžete minúť prakticky na čokoľvek, prídu vám priamo na účet a vy ich splácate vopred stanovenou mesačnou čiastkou. Rovnako ako pri klasických bankových a nebankových produktoch sa spracováva aj úverová zmluva. Výhodou pôžičky od ľudí však môže byť napríklad fakt, že takáto pôžička sa neobjavuje v úverovom registri, keďže úver nie je poskytovaný finančnou inštitúciou. 

 

Pripravili sme pre vás aktuálny zoznam vybraných poskytovateľov pôžičiek od ľudí: 

Výhody nášho výberu: 

1 - Skutočné pôžičky od ľudí 

Pôžičky od ľudí sú prakticky formou úveru od súkromných investorov. V našom výbere máte zoznam spoločností a produktov skutočne pripravených podľa týchto špeciálnych kritérií. Nejde teda iba o inak pomenované produkty nebankových spoločností. Vďaka tomuto faktu získate možnosť čerpania úveru za iných podmienok, a to aj v prípade, že už napríklad máte zápis v úverovom registri. Rovnako máte pri týchto poskytovateľoch vyššiu šancu získať potrebnú pôžičku rýchlejšie ako v klasickej banke. O peniaze môžete požiadať online zo svojho mobilného telefónu alebo cez počítač. 

2 - Na čokoľvek

Každý z poskytovateľov zobrazených v našom výbere vám poskytuje možnosť zobrať si pôžičku naozaj na čokoľvek. Hneď potom, ako vám prídu na účet peniaze, tak môžete vyplatiť čokoľvek potrebujete bez toho, aby ste museli dokladovať, na čo boli peniaze použité.

3 - Rýchle vybavenie a peniaze priamo na účet

Všetci vybraní poskytovatelia majú možnosť vybaviť žiadosť o pôžičku priamo online. Vďaka tomu už nemusíte navštevovať pobočky alebo obchodných zástupcov ako pri mnohých nebankových spoločnostiach a vyhnete sa strate času. Všetky potrebné náležitosti dokážete vybaviť z pohodlia domova a po čerpaní pôžičky vám peniaze prídu priamo na účet. 

4 - Dostupnosť aj vyššej sumy

V porovnaní s inými možnosťami čerpania úverov môžete pri firmách, ktoré sme pre vás vybrali, získať aj vyššiu sumu. Vďaka iným schvaľovacím podmienkam teda môžete získať viac peňazí a za úplne iných podmienok ako pri štandardných pôžičkových produktoch. Spoločnosti poskytujúce takéto pôžičky majú možnosť nastaviť vám úverový produkt presne podľa vašich preferencií a vašich možností. Takto získaný úver na akúkoľvek sumu je samozrejme riadne zapísaný a podložený zmluvnou dokumentáciou. 

5 - Pôžička od ľudí s online kalkulačkou

Vďaka šikovnej online kalkulačke si môžete vypočítať odhadovanú mesačnú splátku vašej pôžičky od ľudí. Stačí, ak zadáte potrebnú sumu, počet mesiacov, počas ktorých chcete úver splácať a odhadovaná výška mesačnej splátky sa automaticky prepočíta. Takto môžete diskrétne zistiť, či je pre vás daný produkt vhodný alebo nie.   

 

Vaša pôžička od ľudí - kalkulačka:

  • môžete získať aj takéto podmienky.
     

Požičajte si presne toľko, koľko si môžete v danej situácii dovoliť, a to všetko z pohodlia domova. Vďaka tejto kalkulačke si môžete simulovať približné podmienky vášho budúceho úveru. Stačí nastaviť potrebnú sumu, obdobie, za ktoré ju chcete splácať a kalkulačka vám automaticky vypočíta výšku mesačnej splátky.

 

TIP: Ak je mesačná splátka vysoká, skúste predĺžiť dobu trvania úveru. 

Pôžička
Suma od 400 € do 10000 €
Splatnosť
rokov
Splatnosť od 1 do 8 rokov
Splátka
€/mes.

Celková výška a mena úveru (S): €, Doba splatnosti: mesiacov, úroková sadzba: 16.18% p. a. (fixná), výška mesačnej splátky: €, počet splátok (n): , Celková čiastka: €, RPMN (X): 16.18%.

Pôžičky od ľudí získavajú veľkú obľúbenosť vďaka rýchlej dostupnosti, iným vlastným schvaľovacím podmienkam a hlavne možnosti vybaviť si úver online. Takýto produkt je vhodný pre každého, kto potrebuje peniaze rýchlo, nechce dokladovať svoj zámer, podobne ako pri bezúčelovom úvere, a buď nechce alebo nemôže využiť klasické bankové produkty. 

 

Výhodou môže byť aj fakt, že pri P2P pôžičkách môže prejsť schvaľovaním aj človek so zápisom v úverovom registri. P2P pôžičky totiž nemajú iba iné podmienky úverov, ale aj samotné podmienky pre získanie úveru môžu byť iné a benevolentnejšie ako napríklad pri bankových či nebankových produktoch. 

 

Ak sa rozhodnete požiadať o takýto úver, mali by ste si pripraviť platný občiansky preukaz, aktívnu e-mailovú adresu a mobilný telefón pre potvrdzovacie SMS. 

 

Ak si stále nie ste istý, prečítajte si v pokračovaní článku ešte niečo viac o P2P pôžičkách. 

Najčastejšie otázky:

Sú tieto pôžičky skutočne od ľudí?

Pri tomto druhu úveru sa prakticky jedná o pôžičky od súkromnej spoločnosti, ktorá má zdroje od svojich vlastných investorov - podľa rozhodnutia spoločnosti sa týmto investorom môže stať buď ktokoľvek, alebo uzavretá firemná štruktúra. V konečnom dôsledku teda získavate peniaze od ľudí vďaka firme, ktorá všetky tieto peniaze spravuje, zodpovedne rozdeľuje a dohliada na celý mechanizmus poskytovania a splácania úverov. K takýmto úverom je zhotovená riadna úverová dokumentácia, avšak tieto úvery sa nezapisujú do úverového registra, pretože nepochádzajú od finančnej inštitúcie. Vďaka tejto výhode môžete získať svoj úver aj v prípade, že to inde možné nebolo. 

Ako si mám vybrať medzi P2P pôžičkami?

Výber P2P pôžičiek sme pre vás zúžili na základe niekoľkých kritérií. Prvým bola dostupnosť - možnosť vybaviť si úver odkiaľkoľvek online. Druhým kritériom bol férový prístup a klient vždy na prvom mieste. Všetky vybrané spoločnosti ponúkajú produkty za jasne definovaných podmienok a bez skrytých poplatkov. Spoločnosti a produkty, ktoré vo výbere ostali, máte k dispozícii vo vyššie uvedenej tabuľke. Vybrať si môžete na základe osobných preferencií, výšky mesačnej splátky, úrokov či RPMN. 

V čom sa odlišujú P2P pôžičky od úveru z banky?

Všetky inštitúcie, ktoré pracujú s peniazmi, majú svoje pravidlá. Takto to je aj pri spoločnostiach zaoberajúcich sa požičiavaním peňazí od ľudí. Tieto pravidlá sú však úplne iné. Pri takejto pôžičke sa technicky nejedná o klasický úverový produkt. Nie len, že takéto produkty majú iný systém schvaľovania a posudzovania klientov, ale dokonca sa takéto produkty nezapisujú do úverového registra. Ich hlavný rozdiel teda je, že peniaze pochádzajú od iných ľudí, spravuje ich špeciálna firma a čerpanie sa nezapíše do úverového registra.

Môžem si zobrať takúto pôžičku, aj keď mám úver v banke?

Samozrejme. Ak požiadate o takúto pôžičku a už máte existujúci úver v banke, neznamená to, že budete posudzovaný inak alebo budete mať horšie podmienky. Ak prejdete podmienkami schvaľovania, ktoré má každá spoločnosť iné, doložíte všetky potrebné dokumenty, tak vám môže byť úver poskytnutý prakticky okamžite. 

Následne s vaším súhlasom môžete prejsť k čerpaniu úveru priamo na váš účet. 

 

Podobne ako pri všetkých produktoch je postup rovnaký - pokiaľ je žiadosť schválená a vy ste požiadali o čerpanie, peniaze prídu na váš účet o pár hodín.

Môžem požiadať o predčasné splatenie? 

Pri každej úverovej zmluve či už v banke, nebankovej spoločnosti a rovnako aj pri P2P pôžičkách, je jasne definované, za akých podmienok je možné úver splatiť predčasne. V prípade, že už pred podpisom zmluvy viete, že úver budete chcieť splatiť skôr, môžete sa informovať o tejto možnosti dopredu, prípadne si rovno nastavíte kratšiu dobu splácania. 

Čo všetko musím dokladovať?

Každá spoločnosť má svoje interné predpisy, ktoré musí dodržiavať. Vo väčšine P2P pôžičiek sa s konkrétnymi požiadavkami stretnete priamo v online prostredí a celý proces akéhokoľvek dokladovania teda prebieha online, čo šetrí čas. Vo väčšine formulárov je okrem základných identifikačných údajov potrebné uviesť napríklad zdroj príjmov. Ak sú základné údaje nedostačujúce, spoločnosť vás už sama vyzve k rozšíreniu dokumentácie.

Na čo si môžem požičať? 

Požičať si môžete prakticky na čokoľvek. Jedná sa totiž o bezúčelový úver, a teda nemusíte nijakým spôsobom dokladovať či určovať konkrétne využitie tohto úveru.

Viem vybaviť celý proces online? 

Pri spoločnostiach, ktoré pre vás vyberáme, sa snažíme uprednostňovať práve tie s online procesom o žiadosť. Vďaka tomu sa vyhnete zdĺhavým návštevám pobočky a máte čas si doma zvážiť všetky potrebné parametre produktov. 

Kedy mi prídu peniaze na účet?

Akonáhle odošlete žiadosť na schválenie a spoločnosť vám ju schváli, je potrebné ešte požiadať o čerpanie. Od chvíle, kedy požiadate o čerpanie úveru, viete mať pôžičku na vašom účte prakticky o niekoľko hodín. 

 

Nerozumiete niektorým pojmom?

Pripravili sme pre vás unikátny slovník pojmov, ktoré sa používajú pri pôžičkách a vo finančnom svete. Ak nerozumiete akýmkoľvek skratkám alebo slovám, prečítajte si ich vysvetlenie v ONLINE SLOVNÍKU.