Nebankové pôžičky

Či už máte zlú skúsenosť vo vašej banke, mali ste zamietnutý úver zo strany banky, alebo len skrátka chcete využiť možnosť čerpať nebankovú pôžičku, pripravili sme pre vás zoznam s výberom slovenských nebankových pôžičiek. V našom zozname nájdete spoločnosti, ktoré dokážu celý proces vybaviť aj online, a teda bez zbytočného čakania alebo návštev pobočky či stretávania sa s obchodným zastúpením spoločnosti. Svoje peniaze tak získate rýchlo, bez zbytočného papierovania a všetky potrebné údaje budete mať uchované na vašej e-mailovej adrese, takže ich určite nestratíte medzi ostatnými papiermi v domácnosti. 

 

Aktuálny zoznam nami vybraných poskytovateľov nebankových pôžičiek:

Prečo si vybrať spoločnosť z nášho zoznamu:

1 - Celý proces vybavíte online

Pri výbere nebankových pôžičiek sme mysleli práve na ich dostupnosť. Všetky firmy uvedené v našej tabuľke vám dokážu sprostredkovať nebankovú pôžičku online. Vy teda nemusíte zbytočne tráviť čas na pobočke, robiť si svoj vlastný prieskum alebo telefonovať do niekoľkých spoločností. Stačí, že si vyberiete úver, ktorý je pre vás vhodný, kliknete na neho a vyplníte celú žiadosť. Celý proces spracovania a podávania žiadosti prebehne online z pohodlia vášho domova. 

2 - Peniaze máte rýchlo na účte

Žiadna zo spoločností v našej tabuľke nezdržuje čerpanie pôžičiek. Všetky procesy vo firmách sú prispôsobené tomu, aby ste hneď po podaní žiadosti boli kontaktovaný e-mailom s ďalším postupom. Akonáhle vaša žiadosť prejde schvaľovaním a pristúpi sa k čerpaniu, peniaze budete mať na účte už v priebehu niekoľkých hodín. 


UPOZORNENIE: E-mail s výzvou na čerpanie úveru je odoslaný v samostatnej správe a je potrebné ho potvrdiť. Peniaze sú odosielané hneď potom, ako je čerpanie potvrdené zo strany klienta. 

3 - Overené spoločnosti a produkty

V našom výbere nájdete iba kvalitné spoločnosti, na ktoré sa dá spoľahnúť. V prípade, že chcete čerpať nebankovú pôžičku, sa teda nemusíte obávať rôznych podvodníkov alebo nekalých praktík spoločnosti. Každá zo spoločností v našom zozname pôsobí na našom trhu dlhodobo a naši klienti s nimi majú dobré skúsenosti. Vďaka tomu si môžete vybrať produkty bez obáv. 

4 - Nebankové pôžičky bez skúmania registra?

Už sa viac nemusíte obávať vášho úverového registra! Aj v prípade, že už máte zápis v úverovom registri, môžete si byť istý, že nebanková spoločnosť nájde riešenie, ako vám pomôcť v náročnej situácii. Každá nebanková spoločnosť totiž využíva iný spôsob schvaľovania, a tak môžete získať svoju nebankovú pôžičku aj v prípade, ak vám v banke úver už zamietli.   

5 - Voľnejšie podmienky na získanie úveru

Voľnejšie podmienky získania úveru znamenajú v praxi to, že nebankové spoločnosti majú záujem o poskytnutie úveru. V rôznych situáciách sa teda snažia nájsť pre vás riešenie - či sa už jedná napríklad o zlúčenie starých úverov, aby tak vznikol priestor na nové voľné peniaze, alebo vám skrátka úver prejde na základe odlišných kritérií banky a nebankovej spoločnosti.

 

Online kalkulačka vášho úveru:

Požiadajte o sumu, ktorú dokážete bez problémov splácať.
 

Vďaka úverovej kalkulačke viete, koľko vás bude pri konkrétnych parametroch úver stáť. Pôžičku do 10.000€ viete bez problémov nastaviť a okamžite prerátať. Výsledná mesačná splátka je orientačný ukazovateľ. Vďaka tomu budete vedieť, aká je odhadovaná výška vašej budúcej splátky, a teda či si môžete takýto úver dovoliť.
 

TIP: Ak je mesačná splátka vysoká, skúste predĺžiť dobu trvania úveru. 

Pôžička
Suma od 400 € do 10000 €
Splatnosť
rokov
Splatnosť od 1 do 8 rokov
Splátka
€/mes.

Celková výška a mena úveru (S): €, Doba splatnosti: mesiacov, úroková sadzba: 16.18% p. a. (fixná), výška mesačnej splátky: €, počet splátok (n): , Celková čiastka: €, RPMN (X): 16.18%.

Nebankové pôžičky patria k produktom, ktoré denne pomôžu množstvu ľudí. Takéto úvery viete často získať aj s podobnými podmienkami, aké by ste získali napríklad v banke. Výhodou je rýchle vybavenie, taktiež nie sú viazané na žiadne ďalšie produkty, ako to býva práve v banke. Jedná sa o úplne nezávislé produkty, ktoré vám môžu pomôcť či už pri náročnej životnej situácii, na preklenutie ťažšieho finančného obdobia, alebo dokonca na spojenie viacerých úverov do jedného. Všetky spoločnosti poskytujúce takéto úvery sú aktuálne kontrolované Národnou bankou Slovenska, a preto sa nemusíte obávať požiadať o úver, ktorý potrebujete.

 

Pri úveroch vždy sledujte výšku mesačnej splátky, aby ste sa nedostali do finančného diskomfortu. Zároveň sledujte aj parametre ako je úrok, RPMN, podmienky predčasného splatenia. Svoju pôžičku si vďaka týmto parametrom môžete nastaviť tak, aby ste mali istotu, že ju budete vedieť za každých okolností splácať.

 

Ak chcete o nebankovú pôžičku požiadať online, pripravte si svoj občiansky preukaz, mobilný telefón kvôli potvrdzovacím SMS a platnú e-mailovú adresu.

 

Chcete vedieť o nebankových pôžičkách viac? Prečítajte si odpovede na najčastejšie otázky. 

Najčastejšie otázky:

Sú tieto nebankové úvery dostupné aj pre dôchodcov?

Každá spoločnosť má svoje vlastné podmienky poskytovania úverov a k nim aj prispôsobené produkty. Väčšina nebankových úverov je dostupná aj pre dôchodcov. V niektorých prípadoch dokonca patria medzi nižšiu rizikovú skupinu z dôvodu istej stability príjmu. V prípade, že máte záujem o úver pre dôchodcov, neváhajte o neho požiadať. Stačí, ak si vyberiete spoločnosť, ktorá vás zaujala svojou ponukou, vyplníte formulár a už o chvíľu budete vedieť, za akých podmienok viete získať svoj úver. 

Dá sa získať nebanková pôžička bez dokladovania príjmu? 

V prípade, že prejdete všetkými kritériami schvaľovacieho procesu bez komplikácií, áno. Systém na základe získaných údajov dokáže vyhodnotiť, či je možné poskytnúť vám pôžičku aj bez dokladovania zdroju príjmov. Pokiaľ to možné je, tak sa už ďalej nezdržiavate týmto procesom. 

Existuje nebankový úver pre podnikateľov?

Akýkoľvek nebankový úver z našej ponuky môžete využiť aj v prípade, že podnikáte.  Spoločnosti radi poskytnú nebankový úver aj podnikateľom, ktorí potrebujú pomoc. Tu je však často potrebné mať podané aspoň jedno daňové priznanie. Zároveň by ste v daňovom priznaní nemali vykazovať stratu. Ak tieto kritériá spĺňate, určite skúste požiadať o ktorúkoľvek z vybraných pôžičiek.
Pokiaľ si nie ste istý, či v schvaľovacom procese vyhoviete kritériám, je možné podať žiadosť a v prípade akýchkoľvek problémov túto žiadosť zrušiť. Samotnou žiadosťou sa totiž nezaväzujete k čerpaniu. 

Ako rýchlo mi prídu peniaze?

Spracovanie žiadosti je expresné. Akonáhle vyplníte všetky potrebné náležitosti vo formulári a odošlete ho, už o niekoľko minút vám príde prvý e-mail informujúci o tom, že vaša žiadosť bola zaevidovaná. Následne sa žiadosť musí posúdiť. Ak však spĺňate všetky kritériá, čoskoro vám spoločnosť pošle výzvu na čerpanie úveru.

 

Po potvrdení čerpania úveru budete mať svoje peniaze na účte už o pár hodín bez zdržiavania. 

Je pôžička výhodná? 

Všetky pôžičky, ktoré nájdete na našom portáli, sú v súlade s podmienkami o poskytovaní úverov. Dbáme na to, aby sme pre vás vyberali transparentné spoločnosti, pri ktorých máte možnosť nahliadnuť do zmluvnej dokumentácie. Zároveň máte v našom porovnaní predovšetkým transparentné produkty, ktorých podmienky si viete jednoducho vyhodnotiť a posúdiť, či sa jedná o produkt, ktorý je vo vašej situácii výhodný. 

Poskytujete aj pôžičky pre nezamestnaných? 

Vzhľadom na to, že každá spoločnosť má vlastné interné schvaľovanie, máte možnosť získať pôžičku aj v prípade, že ste aktuálne nezamestnaný. Ak si podáte žiadosť o pôžičku, samotný poskytovateľ vám určite navrhne možnosť, ako pôžičku získať, prípadne vám napíše dôvod, prečo bola vaša žiadosť zamietnutá. 

Kedy sa tento produkt oplatí využiť?

Či už ste aktuálne vo finančnej tiesni, potrebujete preklenúť náročnejšie obdobie, chcete refinancovať staré nevýhodné úvery, alebo si niečo kúpiť, nebanková pôžička môže byť riešením tejto situácie. Vzhľadom na to, že sa jedná o bezúčelové úvery, peniaze môžete využiť doslova na čokoľvek v akejkoľvek životnej situácii. 

Sú tu nejaké skryté poplatky?

Všetky spoločnosti a produkty v našom výbere poskytujú pôžičky bez skrytých poplatkov. Vy sa teda nemusíte obávať netransparentného prístupu zo strany spoločnosti. Všetky poplatky sú komunikované v procese žiadosti o úver a zároveň aj v úverovej zmluve. K úverom zo zákona nie sú účtované spracovateľské poplatky a vy sa teda nemusíte obávať, že vám bude nejaký poplatok zatajený. 

Môžem získať nebankovú pôžičku, keď mám úver v banke?

Samozrejme. Ak máte úver v banke, len zriedkakedy je to prekážkou. Nebankové a bankové úvery totiž majú iný proces schvaľovania, a teda nebankový úver môžete získať aj v prípade, že už máte úver v banke. O konkrétnych podmienkach získania takéhoto úveru sa však už musíte informovať priamo pri poskytovateľovi vami zvoleného produktu. 

Čo, ak potrebujem pomôcť?

Pokiaľ nerozumiete niektorým pojmom alebo skratkám použitým v zmluve alebo v produktovom popise, pripravili sme pre vás prehľadný slovníček pojmov zo sveta financií. Môžete si ho pozrieť online na TOMTO ODKAZE. 

V prípade, že potrebujete pomoc v procese žiadosti o úver, neváhajte sa obrátiť na podporu daného poskytovateľa. Každý z poskytovateľov má na svojej webovej stránke uvedené kontaktné informácie.

Pôžička
Suma od 400 € do 10000 €
Splatnosť
rokov
Splatnosť od 1 do 8 rokov
Splátka
€/mes.

Celková výška a mena úveru (S): €, Doba splatnosti: mesiacov, úroková sadzba: 16.18% p. a. (fixná), výška mesačnej splátky: €, počet splátok (n): , Celková čiastka: €, RPMN (X): 16.18%.