Refinancovanie úveru

Refinancovanie úveru je bežným postupom v mnohých životných situáciách. Či sa už jedná o situáciu, keď máte množstvo drobných úverov a zaťažuje vás neprehľadný počet mesačných splátok, alebo je to nevýhodnými podmienkami starých pôžičiek či výškou mesačnej splátky, refinacovanie môže byť riešením. Spojenie viacerých starých a malých úverov alebo prehodnotenie jedného nevýhodného vám môže mesačne ušetriť desiatky aj stovky eur z vášho účtu. Vybrali sme pre vás niekoľko inštitúcií, ktoré vám pomôžu s refinancovaním vašich úverov. 

 

Vyberte si z aktuálneho zoznamu nami vybraných poskytovateľov refinančných úverov:

Hlavné výhody nášho výberu: 

1 - Jednoduchý refinanc úverov 

Či sa už jedná o konsolidáciu, klasické refinancovanie, alebo refinancovanie úveru s navýšením, vyberáme pre vás ponuky s jednoduchým postupom pri žiadosti o úver. Všetci poskytovatelia na našej stránke sú profesionáli zaoberajúci sa poskytovaním úverov online, takže sa nemusíte obávať zdĺhavých rozhovorov a návštev pobočiek poskytovateľov. Jednoduchý proces žiadosti o úver tak máte rýchlo za sebou z pohodlia domova. 

2 - Rýchla dostupnosť a jasné pravidlá

Dbáme o to, aby ste si mohli vyberať zo spoľahlivých poskytovateľov a vedeli ste sa rozhodnúť na základe férovo komunikovaných podmienok čerpania. Preto všetky nami vybrané inštitúcie majú jasne stanovené podmienky žiadostí o úver a prehľadnú poplatkovú štruktúru. Komunikujú zrozumiteľne, odpovedajú rýchlo a požiadať o refinancovanie viete dokonca priamo online. Vďaka tomu sa viete dostať k peniazom rýchlo, z pohodlia domova a bez zbytočných nejasností a komplikácií. 

3 - Možné aj refinancovanie pôžičky od nebankovky

Je úplne jedno, či máte svoje aktuálne úvery v banke, alebo od nebankovky. Všetky zdokladovateľné úvery, ktoré máte, môžete refinancovať jedným produktom, a to až do výšky 20.000€. Viete tak spojiť niekoľko úverov do jedného, vďaka čomu môžete získať napríklad nižšiu mesačnú splátku. Ak potrebujete peniaze navyše, môžete pri refinancovaní požiadať aj o navýšenie a často tak získate výhodnejšie podmienky ako v prípade, že by ste žiadali iba o jednu menšiu pôžičku. Refinancovať môžete aktuálny úver aj v prípade, ak máte privysokú splátku alebo úrok. 

4 - Refinancovanie v rámci vašich možností

Výhodou úveru od nami vybraných poskytovateľov je, že si viete dopredu zistiť odhadovanú mesačnú splátku. Vďaka tomu si môžete vypočítať mesačnú úsporu v porovaní s aktuálnym stavom prakticky okamžite. Takto sa dá nastaviť celé refinancovanie alebo konsolidácia úverov presne podľa vašich aktuálnych možností a potrieb. Či už chcete svoje záväzky splatiť rýchlejšie ako bolo pôvodne v pláne, alebo potrebujete uvoľniť mesačný rozpočet nižšími splátkami, vždy si to môžete plánovať dopredu.

5 - Výhodnejšie podmienky

Ak už máte niekoľko úverov a uvažujete napríklad nad konsolidáciou alebo potrebujete peniaze navyše, môžete získať výhodnejšie podmienky. Vďaka tomu, že žiadate o vyššiu čiastku, ktorá bude slúžiť na splatenie starých záväzkov, môžete získať lepšie podmienky ako pri klasických malých pôžičkách. Krátkodobé malé pôžičky sú často najdrahšie, a preto sa ich oplatí nahradiť jedným úverom, ktorý ich spojí za výhodnejších podmienok. Vy tak môžete získať peniaze navyše, iba jednu mesačnú splátku a často aj výhodnejšie podmienky celého úveru. 

Refinančná kalkulačka:

  • vyskúšajte si, aká môže byť vaša nová mesačná splátka

 

Vďaka našej refinančnej kalkulačke si môžete pohodlne vypočítať odhadovanú mesačnú splátku nového úveru. Vďaka tomu viete, akú mesačnú splátku by ste mohli očakávať pri čerpaní pôžičky z ponuky od inštitúcií v našom zozname v porovnaní s vašou aktuálnou splátkou.

 

TIP: V prípade, že je mesačná splátka privysoká, môžete pridať počet mesiacov splácania. Vďaka tomu sa natiahne doba trvania úveru, ale mesačná splátka sa výrazne zníži.

Pôžička
Suma od 400 € do 10000 €
Splatnosť
rokov
Splatnosť od 1 do 8 rokov
Splátka
€/mes.

Celková výška a mena úveru (S): €, Doba splatnosti: mesiacov, úroková sadzba: 16.18% p. a. (fixná), výška mesačnej splátky: €, počet splátok (n): , Celková čiastka: €, RPMN (X): 16.18%.

Refinancovanie úveru je vhodným riešením pre každého, kto si už niekoľko rokov spláca svoj starý úver vysokou mesačnou splátkou. Vďaka refinancovaniu si takýto úver môžete presunúť do inej inštitúcie za výhodnejších podmienok. Či už získate výhodnejší úrok, alebo si predĺžite dobu splácania, všetky tieto faktory majú veľký vplyv na výšku mesačnej splátky. 

Ak máte viacero úverov s rôznymi termínmi splatnosti a mesačne až priveľmi zaťažujú váš rozpočet, môžete tieto úvery spojiť do jedného väčšieho. Vďaka tomu môžete získať výhodnejšie podmienky, dlhšiu dobu splatnosti a s tým aj nižšiu mesačnú splátku. Pri takomto druhu refinancovania stačí, ak vyplníte všetky potrebné údaje, prejdete procesom schvaľovania a splatenie všetkých úverov prebehne po podpise zmluvy automaticky. 

V prípade, že máte starý nevýhodný úver, ktorý chcete refinancovať, ale zároveň ešte potrebujete ďalšie peniaze navyše, môžete požiadať o refinancovanie s navýšením potrebnej čiastky. Po schválení tak získate úver s novými podmienkami a taktiež aj potrebné peniaze navyše, ktoré môžete použiť na čokoľvek. 

 

Keď sa rozhodnete požiadať o refinancovanie, pripravte si platný občiansky preukaz, funkčnú e-mailovú adresu a mobilný telefón pre potvrdzovaciu SMS. 

 

Nie ste si istý svojím výberom? Prečítajte si najčastejšie kladené otázky našich zákazníkov:  

Najčastejšie otázky:

Prečo refinancovať úver? 

Refinancovanie je vhodné hneď v niekoľkých prípadoch. Či už máte vysokú mesačnú splátku jedného alebo viacerých úverov, nevýhodné podmienky, alebo potrebujete peniaze navyše, všetky tieto problémy dokážete vyriešiť týmto spôsobom. Získať teda môžete výsledný produkt presne podľa vašich aktuálnych potrieb.  

Je možný aj refinanc rôznych úverov?  

Pri refinancovaní alebo konsolidácii úverov nehrá úlohu poskytovateľ úveru. Vymeniť za výhodnejší úver tak môžete pôžičku od banky, nebankovky ale aj P2P pôžičky. Rovnako môžete napríklad spojiť aj úvery s rôznymi splatnosťami, úrokmi a dobou splácania. 

Kedy môžem refinancovať úver? 

Jednotlivý poskytovatelia majú rôzne podmienky potrebné na schválenie úveru. Klasické spotrebné úvery však môžete zväčša refinancovať kedykoľvek podľa potreby. 

Koľko úverov môžem zlúčiť?

Neexistuje maximálny presný počet úverov, ktoré by mohli byť súčasne refinancované. Vďaka tomu môžete za výhodnejší úver vymeniť či už jeden, alebo aj päť či desať úverov, ktoré vám nevyhovujú. Dôležité je však myslieť na maximálnu možnú čiastku, ktorá je štandardne pri jednej pôžičke vo výške 20.000€. Ak teda máte viac pôžičiek s dlžnou sumou spolu menej ako 20.000€, môžete pokojne požiadať o refinancovanie všetkých pôžičiek súčasne. Viac o téme zlúčenia viacerých pôžičiek (konsolidácie úverov) sa dozviete priamo v téme konsolidácia úverov. 

Dá sa požiadať o viac peňazí?

Vďaka férovým podmienkam, transparentnému prístupu a rýchlemu procesu schvaľovania pôžičiek vám nami vybrané inštitúcie poskytujú úvery aj na refinancovanie iba do výšky 20.000€. V prípade, že by vám časom tieto peniaze nepostačovali, môžete neskôr požiadať o navýšenie alebo nový produkt. Jednotlivé inštitúcie nájdu vhodné riešenie vašej aktuálnej situácie. Jednorazovo na jednu žiadosť však stále platí maximálny limit 20.000€.

Sú pri zlúčení úverov skryté poplatky?

Poplatky pri jednotlivých úveroch sú vždy transparentne komunikované. Akýkoľvek poplatok spojený s úverom si teda viete nájsť v úverovej zmluve. Nemusíte sa teda obávať žiadnych skrytých poplatkov alebo neočakávaných nákladov súvisiacich so žiadosťou o úver. 

Na čo si dať pozor pri zmene úveru?

Pri zmene úverov je potrebné dávať si pozor napríklad na výslednú výšku mesačných nákladov. Tie by v konečnom výsledku mali byť nižšie ako pri súčte všetkých aktuálnych mesačných nákladov spojených s vašimi úvermi. 

Je spracovanie úveru zadarmo? 

Za návrh úveru neplatíte žiadne spracovateľské poplatky. Všetky náklady spojené s réžiou úverov máte k dispozícii v zmluvnej dokumentácii. Spracovateľský poplatok nemôže byť účtovaný zo zákona. 

Čo ak potrebujem pomoc? 

Na jednotlivých stránkach poskytovateľov nájdete podporu, ktorá s vami bude komunikovať. Ak by ste teda potrebovali poradiť s konkrétnym produktom podľa vášho výberu, neváhajte a obráťte sa na poskytovateľov.  

Kde nájdem vysvetlenie skratiek?

NA TOMTO ODKAZE nájdete kompletný slovník skratiek a výrazov zo sveta financií. Pokiaľ ste nenašli pojem alebo skratku, ktorú potrebujete vysvetliť, napíšte na našu podporu a my ho čo najskôr doplníme do slovníka.