Americká hypotéka

Americká hypotéka

Americká hypotéka spája výhody spotrebného úveru a klasickej hypotéky. Jedná sa prakticky o bezúčelový úver založený nehnuteľnosťou. Ak teda potrebujete získať peniaze navyše a nechcete či nemôžete dokladovať účel ich využitia, americká hypotéka je ideálnym riešením.

Americká hypotéka - KALKULAČKA
Hypokalkulačka vášho nového bývania

 1. Vyberáte si na základe porovnania 
 2. Porovnanie získate online 
 3. Môžete požiadať o nezáväznú kalkuláciu

Americká hypotéka - výhody:

Spotrebný úver a aj hypotéka sú najčastejšie využívanými úverovými produktami. Ich spojenie do jedného vám prináša luxus využívania peňazí na čokoľvek a nízku splátku spojenú s dlhodobým splácaním úveru. Viac o výhodách si môžete prečítať v krátkom sumári. 

 • Americká hypotéka - peniaze na čokoľvek

Bezúčelový úver je často spojený s vysokým úrokom, vysokým preplatením, nižšou maximálnou čiastkou čerpania a kratšou dobou splatnosti. Americká hypotéka vám ponúka možnosť mnohé z týchto parametrov úplne zmeniť. V závislosti od vašej nehnuteľnosti môžete získať aj desiatky tisíc eur bez toho, aby ste museli dokladovať účel čerpania.

 • Fixácia pri hypotéke vám dáva istotu 

Podobne ako pri klasickej hypotéke aj pri tej americkej môžete splatnosť úveru natiahnuť aj na 30 rokov. Vďaka dlhej splatnosti a nižšej úrokovej sadzbe vám môže vyjsť neporovnateľne nižšia mesačná splátka ako pri spotrebnom úvere. Je však dôležité sledovať aj fixáciu hypotéky. Tá vám dáva dlhodobú istotu vo výške vašej mesačne splátky a iných podmienkach súvisiacich s úverom. 

 • Výhody spotrebného úveru aj hypotéky v jednom

Výhody americkej hypotéky sú hlavne vysoká dostupná suma úveru spojená s výhodnejším úrokom a dlhou dobou splatnosti. To všetko bez potreby dokladovať využitie peňazí.  

 • Americká hypotéka ako spôsob konsolidácie úverov

Spojenie úverov do hypotéky alebo takzvaná konsolidácia úverov je častým účelom čerpania nových pôžičiek. V prípade, že máte rôzne úvery v bankových a nebankových spoločnostiach alebo ste si požičali peniaze aj iným spôsobom, peniaze z americkej hypotéky môžete použiť aj na splatenie starých úverov.

V čom je americká hypotéka iná? 

V porovnaní s klasickým hypotekárnym produktom je americká hypotéka iná hlavne v účele. Klasickú hypotéku si môžete zobrať za účelom výstavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Americká hypotéka nemá definovaný účel využitia prostriedkov, teda vám dáva úplnú slobodu v rozhodovaní, a to bez akejkoľvek potreby dodatočného dokladovania. 

Maximálna výška hypotéky

Výška možného čerpania závisí od nehnuteľnosti. Pokiaľ využívate nehnuteľnosť určenú na bývanie, je možné získať až 80% zo znaleckej hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Ak sa jedná o záhradu, chatu či iné nehnuteľnosti určené na rekreáciu, výška čerpania sa môže meniť. Pri takýchto nehnuteľnostiach je štandardné čerpanie do výšky 50% zo znaleckej ceny nehnuteľnosti. 

Podmienky hypotéky 

Podmienky pre získanie americkej hypotéky sú rovnaké ako pri žiadosti o klasický hypotekárny úver. Žiadateľ alebo žiadatelia musia mať viac ako 18 rokov, preukázať sa musíte platným dokladom totožnosti. V prípade, že váš príjem nie je možné overiť cez sociálnu poisťovňu, potrebovať budete aj potvrdenie o príjme. Dôležitý je aj list vlastníctva zakladanej nehnuteľnosti. Ak nie ste vlastníkom, je potrebné, aby boli na zmluve aj podpisy majiteľov zakladanej nehnuteľnosti spojené s ich súhlasom.

Iné hypotéky online: 

Uvažujete nad hypotékou, avšak hľadáte iný produkt na mieru? Pripravili sme pre vás krátky zoznam ďalších online dostupných hypoték.

Spojenie úverov do hypotéky

Konsolidácia úverov je jedným z najčastejších dôvodov čerpania úverov. Hypotéka vám ponúka možnosť získať výhodné podmienky, ako sú nízky úrok, dlhá splatnosť a dostupná mesačná splátka. Vďaka tomu vám môže spojenie úverov do hypotéky ušetriť desiatky aj stovky eur z vašej mesačnej splátky.

Hypotéka na rekonštrukciu

Chcete rekonštruovať svoju nehnuteľnosť, ale nechcete čerpať všetky peniaze z vašich rezerv? Získajte potrebné peniaze vďaka hypotéke na rekonštrukciu. V porovnaní s financovaním prostredníctvom spotrebného úveru získate lepší úrok, dlhšiu dobu splatnosti a tiež výslednú nižšiu mesačnú splátku.

Hypotéka na stavbu domu

Uvažujete nad stavbou vášho vysnívaného bývania? S hypotékou na stavbu domu môžete postaviť svoj nový domov aj bez toho, aby ste mali k dispozícii peniaze na celú stavbu. Pomocou postupného čerpania hypotéky takto môžete v niekoľkých etapách získať peniaze potrebné na výstavbu celého rodinného domu. Jediné, čo potrebujete, je začať na pozemku so stavbou. A až následne totiž môžete požiadať o hypotéku na stavbu domu.

Hypotéka pre živnostníkov

Pre živnostníkov môže byť získanie hypotéky o niečo náročnejšie kvôli dokladovaniu príjmov. Ak ste aj vy SZČO a uvažujete nad kúpou vlastnej nehnuteľnosti cez hypotéku, určite využite online porovnanie hypoték. Výber správnej banky a vhodnej hypotéky môže byť kľúčový, pretože niektoré banky prepočítavajú príjem prísnejšie než druhé. Vyhnite sa zbytočnej straty času a nechajte si vytvoriť nezáväznú kalkuláciu v banke, ktorá vás zaujme.

Najčastejšie otázky

Aké výhody má americká hypotéka online? 

Výhody americkej hypotéky sme pre vás zhrnuli do niekoľkých základných bodov.
 

 • Peniaze s čerpaním bez dokladovania účelu 
 • Výhodnejšia úroková sadzba ako pri spotrebnom úvere
 • Vyššia dostupná čiastka na čerpanie ako pri spotrebnom úvere
 • Možnosť získať splatnosť aj 30 rokov
 • Výsledná nižšia mesačná splátka ako pri spotrebnom úvere

 

V porovnaní so spotrebným úverom je americká hypotéka náročnejšia na dokladovanie, avšak má hneď niekoľko naozaj veľkých výhod. Ak uvažujete nad čerpaním vyššej čiastky a máte k dispozícii nehnuteľnosť, určite skúste využiť online porovnanie hypoték. Získate tak odhadovanú výšku a splátku americkej hypotéky.  

Aká je fixácia pri hypotéke

Fixácia americkej hypotéky je podobná ako pri klasickej hypotéke. Banky najčastejšie ponúkajú fixáciu od troch do desiatich rokov. Nie je však výnimkou, že môžete získať aj jednoročnú fixáciu alebo fixáciu na desať a viac rokov. S dlhšou fixáciou však často narastá aj poplatková štruktúra jednotlivých produktov. Pri výbere fixácie si teda pozrite aj zmenu v úroku či celom RPMN spojenom s úverom. 

Dá sa požiadať o následné navýšenie hypotéky?

O navýšenie hypotéky samozrejme požiadať môžete. Pri nehnuteľnostiach určených na bývanie je maximálne úverové zaťaženie tejto nehnuteľnosti 80% z jej znaleckej hodnoty. V prípade, že sa jedná o iný typ nehnuteľnosti, môže byť maximálna výška čerpania stanovená napríklad na 50% zo znaleckej hodnoty. Ak vám dovolené maximum nepostačuje, stále môžete využiť viac nehnuteľností. 

Americká hypotéka - skúsenosti:

Klienti využívajúci americkú hypotéku si pochvaľujú hlavne výhodný úrok a výšku výslednej mesačnej splátky. V porovnaní so spotrebným úverom sú totiž veľmi nízke. Doba fixácie zas zabezpečuje istotu vo výške splátok. Fixácia je v niektorých prípadoch dokonca dlhšia ako doba, na ktorú niektoré banky poskytujú spotrebné úvery. 

Vytvorte si nezáväznú kalkuláciu aj vy.