Hypotéka na rekonštrukciu

Chcete rekonštruovať svoje bývanie, ale nemôžete či nechcete čerpať peniaze z vlastných zdrojov? Riešením môže byť napríklad hypotéka na rekonštrukciu. Vďaka čerpaniu takejto hypotéky môžete získať voľné zdroje, ktoré potrebujete s výhodným úrokom a dlhšou splatnosťou ako napríklad pri spotrebnom úvere.

 

Výška hypotéky
Suma od 15 000 € do 400 000 €
Doba splácania
rokov
Splatnosť od 1 do 30 rokov

Prečo požiadať o porovnanie hypoték na rekonštrukciu online cez finančný magazín:

 1. O nezáväzné porovnanie môžete požiadať online z pohodlia domova
 2. Porovnanie dostupných hypoték získate rýchlo 
 3. Pomôžeme vám s výberom a dohodneme vám stretnutie v banke

Kedy sa oplatí využiť hypotéka na rekonštrukciu

 • Hypotéka na rekonštrukciu domu

Ak uvažujete nad rekonštrukciou domu, zvažujete využitie vlastných financií, no nechcete sa obmedzovať či vyčerpať celú svoju finančnú rezervu, hypotéka na rekonštrukciu vám môže poskytnúť vhodné riešenie. Po načerpaní prostriedkov si môžete bez problémov zariadiť bývanie, po akom ste túžili a zo svojej rezervy budete čerpať iba nutné minimum. Vďaka tomu vám ostanú peniaze v rezerve a výška vašej mesačne splátky sa nemusí veľmi navýšiť. 

 • Skúste to, keď vám končí fixácia hypotéky

Pri výročí fixácie vašej starej hypotéky vám banka ponúkne ich aktuálny hypotekárny produkt. Práve vtedy je výborný čas na to, vyskúšať refinancovanie hypotéky. Získať tak môžete úplne nový pohľad na aktuálnu trhovú situáciu a tiež lepšiu vyjednávaciu pozíciu v aktuálnej banke. Prípadne môže priamo vaša banka ponúknuť novú hypotéku za iných podmienok. 

 • Vyberajte si z viacerých ponúk - pomôže vám hypokalkulačka

Hypokalkulačka je nástroj, ktorý vám pomôže získať prehľad v aktuálnych ponukách na trhu. Na základe vašej online žiadosti za vás zhromaždíme viaceré ponuky z rôznych bánk. Vy si tak môžete porovnať konkrétne ponuky a rozhodnúť sa na základe faktov tak, aby ste pre seba získali tú najvýhodnejšiu ponuku.
 

 • Zvýšte trhovú hodnotu svojho domova

Rekonštrukcia môže byť veľmi výhodnou formou, ako navýšiť trhovú hodnotu svojho nehnuteľného majetku. Dobrou rekonštrukciu môže trhová hodnota nehnuteľnosti na bývanie stúpnuť na cene aj o desiatky tisíc eur. Aj to je častým dôvodom rekonštrukcií. 

Ako získať hypotéku na rekonštrukciu

Chcete rekonštruovať, ale radšej by ste na to využili úver ako vlastné úspory? Veľmi vhodným riešením môže byť práve hypotéka na rekonštrukciu. Hypotéka na rekonštrukciu je produkt s jasným účelom, dlhou možnosťou splácania, teda nižšou mesačnou splátkou a s výhodným úrokom. Vďaka tomu si môžete dopriať rekonštrukciu svojich snov za veľmi dostupných a výhodných podmienok. Stačí už pár klikov v našej hypokalkulačke a aj vy môžete mať hneď niekoľko nezáväzných žiadostí. 

Aké sú podmienky hypotéky?

Podobne ako pri žiadosti o klasickú hypotéku, prípadne refinancovanie hypotéky, budete potrebovať dokladovať výšku príjmov vašej domácnosti, záväzky, preukázať sa dokladmi totožnosti a tiež udať dôvod, kvôli ktorému žiadate o ďalšie peniaze. Vo vašom prípade je dôvodom rekonštrukcia.  

 

Ako použijete získané peniaze, je len na vás. Ak vám po rekonštrukcii ostanú ešte voľné prostriedky, môžete ich použiť ako rezervu, na kúpu nového zariadenia alebo po čase aj na mimoriadnu splátku vášho úveru.

Hypotéka na rekonštrukciu online vám celý proces uľahčí 

Vďaka hypokalkulačke a celému procesu online si viete ušetriť veľa starostí. Po žiadosti získate prehľad aktuálne poskytovaných úverov tak, aby ste si vedeli bez problémov porovnať všetky potrebné parametre pre správne rozhodovanie. 

Ďalšie typy hypotéky dostupné online:

Hľadáte pre seba hypotéku na mieru a nenašli ste produkt, ktorý by vám vyhovoval? Skúste si pozrieť aj ďalšie hypotéky dostupné online.

 

Hypotéka pre podnikateľov

Podnikáte a chceli by ste na kúpu nehnuteľnosti využiť hypotekárny úver? Keďže dokladovanie príjmov je pri podnikateľoch často náročnejšie ako pri klasickom zamestnaneckom pomere, mnohokrát sa stáva, že aj ľudia s vyšším príjmom majú problém získať hypotéku na bývanie. Práve preto vznikla hypotéka pre podnikateľov. O takúto hypotéku môžete požiadať aj online. Stačí, ak si kliknete na našu hypokalkulačku, aby ste získali nezávislé porovnanie hypoték pre podnikateľov

Americká hypotéka

Hypoteka kalkulacka CSS class:   Chcete získať peniaze bez potreby dokladovať účel čerpania? Ak nechcete či nemôžete využiť klasický spotrebný úver, je tu ešte riešenie vo forme americkej hypotéky. Tá spája všetky výhody spotrebného úveru a hypotéky. Vďaka tomu môžete získať aj viac peňazí ako pri spotrebnom úvere s výslednou nižšou mesačnou splátkou a nižším úrokom. Ak vás americká hypotéka zaujala, zistite o nej viac.

Hypotéka na stavbu domu

Chcete si postaviť svoj dom snov? Hypotéka na stavbu domu môže byť jednoduchým riešením financovania výstavby. Pri takejto hypotéke sa využíva takzvané postupné čerpanie, kde postupne čerpáte svoj úver podľa toho, ako postupujete vo výstavbe. Na začiatku vám stačí iba projekt a niekoľko ďalších materiálov na to, aby ste mohli získať potrebné prostriedky. Začať s výstavbou nikdy nebolo ľahšie. Požiadajte aj vy o nezáväzné porovnanie hypoték na výstavbu domu.

Hypoteka kalkulacka CSS class:   Konsolidácia úverov do hypotéky

Konsolidácia úverov je úplne bežná a získať vďaka nej môžete výhodnejší úrok, predĺžiť si dobu splácania alebo úplne zmeniť podmienky svojho aktuálneho úveru. Ak však máte viacero úverov vrátane hypotéky, môžete požiadať aj o konsolidáciu úverov do hypotéky. Oproti spotrebnému úveru tak získate nepomerne nižší úrok, dlhú dobu splácania, a tým pádom aj oveľa nižšiu mesačnú splátku. A ak vám to situácia dovolí, môžete získať aj peniaze navyše.

Časté otázky:

Čo všetko potrebujem, aby sa dala čerpať hypotéka na rekonštrukciu?

Pri refinancovaní a navýšení starej hypotéky budete potrebovať len základné doklady totožnosti, potvrdenie o príjme žiadateľa/žiadateľov a doklady súvisiace s nehnuteľnosťou. Pripravili sme pre vás krátky zoznam dokladov, na ktoré by ste nemali zabudnúť:
 

 • doklady totožnosti žiadateľa/žiadateľov
 • ak váš príjem nie je možné overiť cez sociálnu poisťovňu, tak je potrebné aj potvrdenie o príjme
 • znalecký posudok na predmetnú nehnuteľnosť
 • doklady k účelu čerpania - v prípade výstavby je potrebné dokladovať projekt

Aká je fixácia pri hypotéke na rekonštrukciu? 

Fixácia patrí medzi parametre, ktoré sa neustále menia. Každá banka vám môže ponúknuť k svojim produktom aj niekoľko možností fixácie hypotéky. Vo všeobecnosti platí, že čím dlhšia je fixácia na hypotéke, tým drahšia môže byť vo výsledku samotná hypotéka. Je teda potrebné pripraviť sa na to, že pri fixácii napríklad na 10 rokov môže byť rozdiel v úroku aj viac ako 1% p.a. Klasická bankami poskytovaná fixácia je najčastejšie na úrovni od jedného až do desiatich rokov. 

Je možné aj následné navýšenie hypotéky?

Následné navýšenie hypotéky na rekonštrukciu je možné, avšak spája sa s niekoľkými podmienkami. Výsledná výška poskytnutej sumy nemôže prekročiť 80% zo znaleckej hodnoty nehnuteľnosti. Taktiež musíte myslieť na to, že ak by ste chceli požiadať o navýšenie hypotéky v inej banke, prenesenie úveru môže byť spojené so zmluvnou pokutou. Tá je vždy určená a popísaná v úverovej zmluve. Ak sa jej chcete vyhnúť, mali by ste počkať minimálne do výročia zmluvy, ak to v podmienkach nie je definované inak. Pokiaľ chcete požiadať o navýšenie hypotéky v tej istej banke, proces sa môže líšiť, ale v každom prípade získate nový hypotekárny úver.

Na čo si dať pozor?

Hypotéka na rekonštrukciu je výborným nástrojom, ako zrekonštruovať svoje bývanie bez toho, aby ste veľmi zaťažili svoj mesačný rozpočet vysokou splátkou spotrebných úverov a čerpali z vlastných rezerv. Je potrebné si však dávať pozor na to, aby ste si aj pri Hypoteka kalkulacka CSS class:   čerpaní nových prostriedkov, ktoré vám poskytne hypotéka na rekonštrukciu, dali pozor na parametre hypotéky. Určite si všímajte výšku úrokov, RPMN, celkového preplatenia a mesačnej splátky. Aby ste si vybrali tú najvýhodnejšiu hypotéku, pomôže vám napríklad hypokalkulačka. 

Aká je maximálna výška pri hypotéke na rekonštrukciu?

Ako pri každom hypotekárnom úvere, aj hypotéka na rekonštrukciu má svoj limit. Pri dostatočnom príjme a bonite sa viete dostať k čerpaniu 80% zo znaleckej hodnoty nehnuteľnosti. Ak teda máte nehnuteľnosť v hodnote 100 000€ a úver vo výške 60 000€, môžete si svoju hypotéku na bývanie navýšiť maximálne o 20 000€, teda na výslednú sumu 80 000€. Ak vás zaujíma maximálna možná výška hypotéky, ktorú by ste mohli získať podľa vášho príjmu bez ohľadu na hodnotu nehnuteľnosti, môžete to vypočítať vďaka nástroju na výpočet hypotéky podľa výšky príjmu.