Spojenie hypotéky a spotrebného úveru

Vedeli ste, že spojenie hypotéky a spotrebného úveru je čoraz využívanejším spôsobom úspory? Vďaka výhodnému úroku na hypotéke a dlhšej dobe splatnosti ako pri bezúčelových úveroch môžete ušetriť na mesačných splátkach desiatky až stovky eur.  So spojením úverov do hypotéky vám radi pomôžeme v našom rýchlom a pohodlnom online porovnaní.

Výška hypotéky
Suma od 15 000 € do 400 000 €
Doba splácania
rokov
Splatnosť od 1 do 30 rokov
 1. Porovnanie aktuálnej ponuky hypoték
 2. Rýchly online prístup šetrí váš čas
 3. Pomôžeme vám s výberom najlepšej ponuky

Ako funguje konsolidácia hypotéky a úveru?

Ak máte hypotéku a taktiež ste v minulosti čerpali aj spotrebný úver, vaša výsledná mesačná splátka oboch úverov môže byť vysoká. V takejto situácii je vhodné spojiť hypotéku s vaším spotrebným úverom, vďaka čomu získate jednu nižšiu mesačnú splátku.

 • Využite výhodné úrokové sadzby hypotéky

Výhod konsolidácie hypotéky a spotrebného úveru je hneď niekoľko. V prvom rade je to jedna vo výsledku často nižšia mesačná splátka. Okrem toho však môžete ušetriť aj na úroku. V porovnaní s hypotékami majú spotrebné úvery často aj dvojnásobné úroky. Vaša hypotéka sa zvýši iba o sumu zo spotrebného úveru, a tak budete splácať iba jeden úver s nižším úrokom. 

 • Fixácia pri hypotéke môže hrať vo váš prospech

Aj fixácia vám môže pomôcť. Ak si totiž zafixujete výhodný hypotekárny úver napríklad na 5 alebo viac rokov, máte istotu, že vaša splátka nestúpne. Vy tak získate výhodné podmienky, jednu vo výsledku nižšiu splátku a podmienky fixované na dobu, ktorá môže byť aj dlhšia ako bola doba splatnosti pôvodného spotrebného úveru. 

 • Nezabudnite na daňový bonus pri hypotéke 

V prípade, že pri svojej hypotéke využívate daňový bonus, je potrebné si prepočítať, či konsolidácia hypotéky a spotrebného úveru bude dostatočne výhodná. Pri refinancovaní hypotekárneho úveru klient totiž príde o možnosť využitia daňového bonusu. Vzniknutá mesačná úspora na splátke však môže byť vo výsledku aj násobne vyššia ako suma daňového bonusu. 

Ako na spojenie hypotéky a spotrebného úveru

Konsolidácia hypotéky a úveru je jednoduchý proces. Prakticky sa jedná o spojenie dvoch starých úverov do jedného nového. Stretnete sa teda s podobným postupom ako pri klasickej žiadosti o hypotéku, prípadne pri refinancovaní. Rozdiel je tu však ten, že požiadate o navýšenie hypotéky o aktuálnu zostatkovú hodnotu spotrebného úveru. Banka vám vtedy môže buď to hypotéku navýšiť a úver zaplatíte vy (platí napríklad, ak sa nejedná o oficiálny, bankový či nebankový úver), alebo ho rovno vyplatí banka. 

 

Veľmi efektívnym nástrojom na pomoc pre porovnanie si výšky splátky dvoch úverov a možnej splátky po spojení hypotéky a spotrebného úveru je napríklad HYPOKALKULAČKA. Ak si v nej nastavíte výšku vašich aktuálnych záväzkov, teda približnú výšku zostatku na hypotéke a spotrebnom úvere, získate vďaka porovnaniu rýchly návrh nových možných mesačných splátok. 

Čo je potrebné si pripraviť? 

Ak máte záujem o spojenie hypotéky a spotrebného úveru, mali by ste mať pripravené: 

 • doklady totožnosti všetkých žiadateľov
 • znalecký posudok na zakladanú nehnuteľnosť
  (niektoré banky majú vlastných znalcov, iné zas akceptujú aj posudky od tretích strán)
 • doklady súvisiace s potvrdením príjmu

Konsolidácia hypotéky a úveru nie je problém

Hoci sa tento proces môže zdať náročný a zdĺhavý, skutočnosť je iná. Online porovnanie hypoték vám ponúka možnosť vybrať si pre vás tú najvýhodnejšiu ponuku ešte predtým, ako reálne vstúpite do banky. Okrem toho vám od začiatku môžeme pomôcť s výberom a prípravou na celý proces. 

Ďalšie hypotéky online: 

Hľadáte na trhu iný finančný produkt? Prezrite si ponuku online produktov na mieru.

 

Hypotéka na rekonštrukciu

Ak ste pred niekoľkými rokmi kúpili svoju nehnuteľnosť a už nespĺňa vaše dnešné požiadavky a potrebujete rekonštrukciu, môžete si na ňu požičať. Hypotéka na rekonštrukciu vám pomôže získať peniaze na rekonštrukciu za výhodných podmienok. Mnoho klientov využíva na rekonštrukciu spotrebné úvery alebo vlastné úspory. S hypotékou na rekonštrukciu sa tejto situácii môžete vyhnúť a získať potrebný kapitál za výhodných podmienok ako pri klasickej hypotéke

Hypoteka kalkulacka CSS class:   Bezúčelová hypotéka

Ak potrebujete peniaze, ale nechcete či neviete dokladovať ich ďalšie využitie, nemusíte hneď využívať drahý bezúčelový úver. Ďalšou možnosťou je využiť napríklad bezúčelovú hypotéku. Tá spája možnosť využitia peňazí na akýkoľvek účel a výhodné podmienky ako sú nízky úrok a dlhá splatnosť.

Refinancovanie hypotéky

Máte aktuálne vysoký úrok, blíži sa výročie fixácie alebo vás iba zaujíma, či na trhu aktuálne nájdete výhodnejšiu ponuku na refinancovanie hypotéky? Naša hypokalkulačka vám pomôže s refinancovaním. Vyhľadáme pre vás aktuálne výhodné ponuky a vy sa môžete rozhodnúť na základe ich presných parametrov.

Hypotéka pre živnostníkov

Patríte medzi SZČO a uvažujete nad kúpou nehnuteľnosti? Hypotéka pre živnostníkov je finančný produkt presne pre vás. Vďaka online žiadosti o porovnanie si môžete rýchlo overiť dostupnosť hypoték a vybrať si tú najvýhodnejšiu hypotéku pre vás.

Najčastejšie otázky

Čo mi môže priniesť konsolidácia hypotéky a úveru? 

Konsolidácia hypotéky a bezúčelového úveru vám môže priniesť hneď niekoľko výhod. Vybrali sme pre vás tie hlavné, ktoré sú najčastejšími dôvodmi konsolidácie:
 

 • Spojenie splátok úverov do jednej
  Vďaka tomuto získate lepší prehľad o vašich financiách, a s tým aj lepšiu schopnosť plánovať.  
 • Zníženie celkovej mesačnej splátky
  Spotrebné úvery majú v porovnaní s hypotékou krátku dobu splatnosti, takže výška ich mesačných splátok je vyššia. Vďaka spojeniu spotrebného úveru a hypotéky tak môžete vo výsledku získať jednu nižšiu mesačnú splátku. 
 • Zníženie úroku 

Spotrebné úvery majú vysoký úrok. Ich spojením s hypotékou tak získavate na danú čiastku výhodnejší úrok. 

Aká je najlepšia hypotéka na konsolidáciu?

Každý klient má iné nároky, a preto je najlepšia hypotéka pre každého v niečom odlišná. Pri konsolidácii je potrebné všímať si základné ukazovatele, ako je napríklad úrok na novej poskytovanej hypotéke, RPMN, výšku mesačnej splátky, fixáciu a dobu splatnosti. Podľa týchto ukazovateľov si viete vybrať najlepšiu hypotéku pre vás. 

Je pri konsolidácii konkrétna maximálna výška hypotéky?

Maximálna výška hypotéky je aktuálne stanovená na 80% zo znalcom stanovenej hodnoty nehnuteľnosti alebo nehnuteľností. Okrem toho maximálnu výšku čerpania ovplyvňuje aj výška príjmu žiadateľa a tiež jeho bonita. Ak vás zaujíma odhad maximálnej výšky vašej hypotéky, môže vám pomôcť napríklad výpočet hypotéky podľa príjmu

Je možná konsolidácia hypotéky a úveru z nebankovej spoločnosti?

Ak sa jedná o úver z nebankovej spoločnosti, je možné využiť konsolidáciu s hypotékou. Pri úveroch od spoločností poskytujúcich P2P pôžičky či iné pôžičky, ktoré nie sú zaznamenané v úverovom registri, je potrebné vyrovnať ich iným spôsobom. Jedným zo spôsobov je napríklad navýšenie hypotéky a následné vyrovnanie pôžičky zo získaných zdrojov.

Môžem rovno požiadať aj o navýšenie hypotéky?

Pri konsolidácii je možné spojiť hypotekárny úver a bezúčelový úver do jedného. Pokiaľ však potrebujete získať ešte ďalšie peniaze navyše, je potrebné požiadať aj o navýšenie novovznikajúcej hypotéky. V prípade, že je požadovaná čiastka vo výške do 80% zo znalcom stanovenej ceny nehnuteľnosti a váš príjem a bonita to dovoľujú, môžete získať aj peniaze navyše.