Bezúčelová hypotéka

Bezúčelová hypotéka

Bezúčelová hypotéka je skvelým riešením mnohých náročných finančných situácií. Či už potrebujete peniaze na rekonštrukciu, ale nechcete sa obťažovať dokladovaním, alebo skrátka potrebujete peniaze a nechcete alebo neviete ich využitie dokladovať, bezúčelová hypotéka je skvelým riešením. Jedná sa o spojenie výhod hypotéky a bezúčelového úveru. Získať môžete aj desiatky tisíc eur s výhodnou mesačnou splátkou.

Bezúčelová hypotéka - KALKULAČKA
Bezúčelová hypotéka rýchlo, ľahko a z pohodlia domova.

Výška hypotéky
Suma od 15 000 € do 400 000 €
Doba splácania
rokov
Splatnosť od 1 do 30 rokov

Aké výhody má bezúčelová hypotéka získaná cez naše porovnanie?

  1. Požiadať o porovnanie hypoték môžete online
  2. Pomôžeme vám vybrať najlepšiu hypotéku
  3. Šetríme váš čas a peniaze

Kedy  sa oplatí bezúčelová hypotéka

Hypotéka bez účelu ako finančná injekcia

V prípade, že potrebujete finančnú injekciu, môže byť hypotéka bez účelu výborným rozhodnutím. Využitie získaných peňazí totiž nemusíte nijak dokladovať. Či už potrebujete pomôcť v ťažkej finančnej situácii, chcete napríklad rekonštruovať, vytvoriť si finančnú rezervu či kúpiť si auto, je to len na vás. 

Najlepšie hypotéky musia splniť očakávania 

Aktuálne máme na slovenskom trhu vysoký počet bánk, a teda aj veľa rôznych hypotekárnych produktov. Najlepšia hypotéka na trhu však nemá konkrétne parametre - pre každého totiž musí najlepšia hypotéka spĺňať niečo iné. My za vás porovnáme všetky aktuálne ponuky bánk tak, aby sme pre vás vybrali tie najlepšie hypotéky s najzaujímavejšími podmienkami a vy si vyberiete tú, ktorá je pre vás najvýhodnejšia. Práve pri bezúčelovej hypotéke môžu byť rozdiely v podmienkach medzi bankami veľmi veľké a preto je porovnanie hypoték skvelým nástrojom pre výber. 

Navýšenie hypotéky pri stúpajúcej hodnote nehnuteľnosti

Ak potrebujete získať vyššiu sumu peňazí, bezúčelová hypotéka je skvelým riešením. Vďaka stúpajúcim cenám nehnuteľností môžete pri založení tej istej nehnuteľnosti získať po rokoch viac peňazí. Pokiaľ si na svoju nehnuteľnosť vezmete bezúčelovú hypotéku, môžete takto získané peniaze využiť na čokoľvek bez obmedzení. Napríklad kúpa auta, finančná pomoc rodine, deťom či iné ciele už nemusia byť vôbec problémom.
 

Spojenie úverov do hypotéky 

Spojenie úverov do hypotéky je častým krokom. Jedná sa výhodnú zmenu, kde dokážete niekoľko spotrebných úverov s vysokou mesačnou splátkou a úrokom “vymeniť” za jednu mesačnú splátku výhodnejšej hypotéky s nízkym úrokom a dlhou dobou splatnosti. Týmto spôsobom môžete využiť aj bezúčelovú hypotéku, ak máte záujem aj o peniaze navyše. V prípade, že vás zaujíma iba spojenie úverov do hypotéky bez navýšenia, viac sa dozviete na odkaze - Spojenie úverov do hypotéky

V čom je iná bezúčelová hypotéka

Bezúčelová hypotéka je prakticky spojením dvoch často využívaných úverových produktov. Peniaze môžete využívať bez dokladovania účelu prakticky na čokoľvek - tak, ako to je pri bezúčelovom úvere. Zároveň ručíte nehnuteľnosťou, čo vám umožní čerpať peniaze s nižším úrokom a využívať aj dobu splatnosti rovnako dlhú ako pri klasickej hypotéke. V prípade, že potrebujete získať vyšší obnos peňazí bez dokladovania účelu ich využitia, vám bezúčelová hypotéka ponúkne veľmi dostupnú mesačnú splátku, nižší úrok a vyššiu dostupnú sumu čerpania ako klasický bezúčelový úver. Ak by ste si chceli porovnať všetky bezúčelové hypotéky, pomôže vám naša HYPOKALKULAČKA.

Aké sú podmienky hypotéky?

Hoci je bezúčelová, stále sa jedná o hypotéku. Pri žiadosti budete potrebovať dokladovať svoj príjem, znaleckú hodnotu zakladanej nehnuteľnosti, list vlastníctva, preukázať sa dokladom totožnosti - každý zo žiadateľov, a tiež budete potrebovať poistenie nehnuteľnosti v prospech banky, takzvanú vinkuláciu.

Ak sa ale nechcete zaťažovať náročným vypĺňaním a porovnávaním hypoték, môžete si vyplniť našu online žiadosť a my vám s celým procesom pomôžeme. 

Maximálna výška hypotéky je iná ako pri klasickej hypotéke 

Pri čerpaní bezúčelovej hypotéky sú podmienky veľmi podobné ako pri klasickom hypotekárnom úvere. Rozdiely však môžu nastať pri výške čerpania. Pri klasickej hypotéke na kúpu nehnuteľnosti môžete od banky získať až 80% zo znaleckej hodnoty nehnuteľnosti. Pri bezúčelovej hypotéke môže byť táto čiastka nižšia. 

Iná dostupná hypotéka online:

Nespĺňa bezúčelová hypotéka vaše predstavy? Vyberte si inú hypotéku z ponuky dostupných online hypoték.

Americká hypotéka

Americká hypotéka je špeciálny typ hypotéky, v ktorom sa spájajú výhody bezúčelového úveru a klasickej hypotéky. Vďaka čerpaniu americkej hypotéky môžete založením nehnuteľnosti získať peniaze použiteľné na čokoľvek bez potreby dokladovať použitie peňazí.

Hypotéka na rekonštrukciu

Máte záujem o rekonštrukciu vašej nehnuteľnosti, ale nemáte na to aktuálne pripravenú hotovosť? Využite financovanie rekonštrukcie formou hypotéky na rekonštrukciu. Takto môžete získať aj desiatky tisíc na rekonštrukciu vášho bývania na váš vysnívaný domov. Hypotéka na rekonštrukciu vám vďaka dostatočne dlhej dobe splatnosti ponúkne nižšiu mesačnú splátku, výhodnejší úrok a tiež RPMN. Podajte si online žiadosť už teraz a získajte najvýhodnejšiu hypotéku na rekonštrukciu.

Hypotéka na stavbu domu

Aj pri stavbe domu sa môžete spoľahnúť na záruky spojené s hypotekárnym úverom. Postupné financovanie výstavby môže byť v úvode náročnejšie na dokladovanie, ktoré sa čiastočne tiahne aj cez celú realizáciu stavby, avšak vďaka tejto hypotéke si môžete postaviť bývanie vašich snov. Stačí, ak viete zdokladovať váš zámer, budete sa držať plánu a aj vy sa môžete tešiť novému bývaniu vo vlastnom dome.

Hypotéka na pozemok

Ak sa pýtate či to je možné, tak odpoveď znie áno. Existuje aj hypotéka na pozemok, a to hneď niekoľko typov. Ak sa zameriate iba na pozemok bez toho, aby ste chceli ďalej stavať alebo chcete pozemok využívať iba ako rekreačnú nehnuteľnosť, tak je výška poskytnutej časti percentuálne nižšia ako pri pozemku a následnej výstavbe. Ak vás zaujíma hypotéka na pozemok, podmienky jej získania a viac detailov, prečítajte si o nej viac.

Najčastejšie otázky

Aké výhody má hypotéka bez účelu?

Keďže bezúčelová hypotéka je v princípe spojením bezúčelového úveru a hypotéky, nesie si výhody oboch týchto produktov. Vybrali sme pre vás niekoľko, ktoré si klienti najčastejšie pochvaľujú:
 

  • peniaze môžete využiť bez dokladovania na čokoľvek 
  • nižšia mesačná splátka ako pri spotrebnom úvere 
  • vyššia dostupná čiastka ako pri spotrebnom úvere
  • dlhšia doba splatnosti úveru - až do 30 rokov
  • nižší úrok ako pri spotrebnom úvere

Môžem refinancovať hypotéku bez účelu?

S takýmto úverom sa pracuje podobne ako s inou hypotékou. Taktiež má svoju dobu fixácie a svoje podmienky ako klasický hypotekárny úver. Rovnako je možné ju aj refinancovať. Pri refinancovaní hypotéky si však dávajte pozor na zmluvné podmienky rovnako ako pri klasickej hypotéke. Refinancovanie by pre vás malo byť vždy spojené s výberom najvýhodnejšej aktuálnej ponuky. 

Je možné aj následné navýšenie hypotéky bez účelu?

Áno, následné navýšenie hypotéky je možné. Hypotéku môžete navýšiť, ak stúpla cena vašej nehnuteľnosti napríklad po rekonštrukcii, prípadne ste čerpali menej ako 80% zo znaleckej hodnoty nehnuteľnosti. Požiadať o navýšenie môžete či už v banke, kde takúto hypotéku máte, alebo môžete požiadať o refinancovanie hypotéky v inej banke s vyššou požadovanou sumou. 

Hypoteka kalkulacka CSS class:   Na čo si dať pozor pri bezúčelovej hypotéke?

Rovnako ako klasická hypotéka, aj bezúčelová hypotéka má niekoľko parametrov, na ktoré by ste si mali dať pozor. Základné parametre sú úrok, RPMN, celkové preplatenie alebo dĺžka fixácie zmluvných podmienok. Tieto základné ukazovatele vás už nasmerujú, či je pre vás hypotéka, o ktorú sa zaujímate, výhodná. Pozor si rovnako dajte aj pri detailoch, ako sú napríklad poistenie úveru, poplatky za vedenie účtov a ďalšie bočné produkty, ktoré vám v konečnom dôsledku môžu vašu hypotéku predražiť. 

Môže byť klasická hypotéka použitá ako bezúčelová hypotéka?

Ak žiadate o klasický hypotekárny úver, jeho cieľom je kúpa nehnuteľnosti. Peniaze si teda požičiavate s jasným účelom, ktorý je potrebné dokladovať. Pri bezúčelovej hypotéke si žiadate o peniaze na čokoľvek a ako istinu využívate svoju nehnuteľnosť. Princíp tejto žiadosti je iný, aj keď je v niekoľkých krokoch podobný. Klasická hypotéka na kúpu nehnuteľnosti sa však nedá použiť ako bezúčelová hypotéka.