Najvýhodnejšia hypotéka na kúpu nehnuteľnosti

Najčastejšou formou financovania kúpy nehnuteľnosti na bývanie je hypotekárny úver - hypotéka. Naša hypokalkulačka vám pomôže vytvoriť si orientačný príklad výšky vášho budúceho úveru a splátky.

 

Výška hypotéky
Suma od 15 000 € do 400 000 €
Doba splácania
rokov
Splatnosť od 1 do 30 rokov

Výhody podania žiadosti o hypotéku cez Finančný magazín:

 1. Rýchle a jednoduché porovnanie hypoték
 2. Získate nezáväzný výpočet hypotéky
 3. Vybavíme všetko za vás
 4. Proces žiadosti online
   

Na čo myslieť pri hypotéke?

 • Výška mesačnej splátky
  Nastavte si hypotéku podľa svojich reálnych možností. S tým vám dokáže pomôcť aj naša hypokalkulačka. Vďaka tej máte odhadovanú výšku mesačnej splátky vypočítanú ihneď. Stačí nastaviť požadovanú výšku úveru a dĺžku splácania.
   
 • Doba fixácie hypotéky
  Dôležitým parametrom pri hypotéke je doba fixácie hypotéky. Úroková sadzba sa totiž mení v pravidelných intervaloch. Preto sa vám oplatí výhodný úrok zafixovať na dlhšie obdobie. Klasické doby fixácie ponúkané bankami sú 1 až 10 rokov v závislosti od aktuálnej ponuky konkrétnej banky.
   
 • Dofinancovanie hypotéky - LTV
  Časť peňazí na kúpu nehnuteľnosti musí pochádzať z iných zdrojov ako hypotekárneho úveru. Dnešným štandardom sú hypotéky s poskytnutím financií do výšky 80% zo znaleckej hodnoty nehnuteľnosti. Zvyšných 20% je teda potrebné získať z iných zdrojov. Na tento fakt je potrebné myslieť vždy, keď máte záujem o kúpu novej nehnuteľnosti. Ak vás zaujíma, aké sú možnosti na dofinancovanie hypotéky, KLIKNITE SEM.
   
 • Najlepšia hypotéka nie je len o úroku
  Mnoho ľudí si myslí, že najlepšia hypotéka je tá, ktorá má najnižší úrok. Pri výbere hypotéky je však dôležité myslieť na viacero parametrov. Okrem úroku je dôležité riešiť aj RPMN. Zároveň si zvoliť dĺžku fixácie, ktorá vám vyhovuje. Ak si hypotéku vybavujete na vlastnú päsť, nepodceňujte ani náklady za poistenie nehnuteľnosti v prospech banky - vinkulácia a náklady za ďalšie produkty spojené s úverom. 

TIP:
Ak si zvolíte online hypotéku, všetky veci za vás porovnáme a vyriešime my a vy dostanete hotové ponuky

 

Ako získať hypotéku online? 

Hypotéka online je čoraz obľúbenejším spôsobom čerpania prostriedkov na kúpu nehnuteľnosti. Stačí si vyplniť svoju žiadosť a my vám pomôžeme vybrať tú najvýhodnejšiu hypotéku podľa vašich kritérií. Úvodný krok žiadosti môžete rýchlo a prakticky vybaviť cez našu hypokalkulačku.

Čo je hypotéka online?

Hypotéka online funguje presne tak ako klasická hypotéka. Jediným rozdielom je, že vám dáme možnosť vybrať si z ponúk všetkých bánk, porovnáme vám aktuálne ponuky a vy si tak môžete požiadať o hypotéku na základe konkrétnej najvýhodnejšej ponuky.

 

Celý proces porovnávania, dokumentácie a výsledného generovania ponúk je už v našej réžii a vám na to stačí len niekoľko minút v pohodlí domova. 

Aké doklady potrebujem?

Každá banka má svoje špecifiká, avšak najčastejšie žiadanými dokladmi sú:
výHypoteka kalkulacka CSS class:   pis z úverového registra, znalecký posudok predmetnej nehnuteľnosti, doklad o príjme, poistenie nehnuteľnosti, kúpna zmluva. Banka si taktiež môže vyžiadať aj výpis z účtu za posledný mesiac až pol roka. 

Aké sú ďalšie typy hypoték dostupné online?

Hľadáte špecifický hypotekárny produkt? Okrem klasickej hypotéky na kúpu nehnuteľnosti si môžete vybrať aj konkrétne produkty presne podľa vašich potrieb.

 

Hypotéka pre mladých

Hypotéka pre mladých bola veľmi obľúbeným spôsobom, ako si mohla začínajúca rodina alebo mladý žiadateľ zaobstarať svoju prvú nehnuteľnosť na bývanie. V minulosti bola takáto hypotéka zvýhodnená o štátny príspevok. Dnes sa už podmienky zmenili, avšak hypotéka pre mladých sa stále oplatí. Vďaka nej totiž môžete využiť daňový bonus.

Hypotéka pre živnostníkov

Aj ako živnostník môžete získať hypotéku. Presne na tento účel vznikla hypotéka pre živnostníka. Rozdiel je v spôsobe dokladovania príjmu. Na rozdiel od zamestnaneckého príjmu dokladovateľného výpismi z účtu, pracovnou zmluvou a výškou odvodov, si živnostník musí svoj príjem dokladovať daňovým priznaním.

Americká hypotéka

Potrebujete viac peňazí bez toho, aby ste dokladovali účel ich využitia? Práve na tento účel vznikla americká hypotéka. Jedná sa o bezúčelový úver, pri ktorom je ako istina použitá nehnuteľnosť. Takýmto spôsobom môžete získať aj násobne viac peňazí ako pri klasickom bezúčelovom úvere. Získate tak výhody hypotéky - dlhá splatnosť, nižšia úroková sadzba a peniaze môžete využiť bez obmedzenia.

Refinancovanie hypotéky

Je vaša hypotéka naozaj výhodná? Existujú aj výhodnejšie hypotéky ako máte aktuálne? Ak vás zaujíma odpoveď na túto otázku, požiadajte o kalkuláciu na refinancovanie hypotéky. Porovnáme aktuálne dostupné hypotéky, ponúkneme vám tie najvýhodnejšie a možnú úsporu uvidíte doslova ihneď

Najčastejšie otázky

Aké sú podmienky získania hypotéky?

Každá banka má svoje konkrétne požiadavky, základné požiadavky na čerpanie hypotéky majú však banky spoločné. Základnými podmienkami sú:
 

 • žiadateľ o hypotéku musí mať minimálne 18 rokov,
 • žiadateľ musí mať dostatočný príjem, ktorý je možné dokladovať, 
 • hypotéka môže trvať maximálne do veku 68, v niektorých prípadoch až 75 rokov, 
 • dokladovanie totožnosti všetkých žiadateľov o úver.  

Môžem si zobrať aj hypotéku na chatu?

Hypoteka kalkulacka CSS class:   Ak chcete formou hypotéky financovať napríklad nehnuteľnosť určenú na rekreáciu, máte niekoľko možností. V prvom rade je dôležité, akým spôsobom je nehnuteľnosť zapísaná v katastri. Pokiaľ ide o “nehnuteľnosť určenú na rekreáciu”, je jednoduchšie financovať ju prostredníctvom takzvanej americkej hypotéky. Ak sa ale jedná o nehnuteľnosť určenú na bývanie a spĺňa všetky kritériá, môžete ju pokojne financovať samostatným hypotekárnym úverom. 

Čo znamená fixácia pri hypotéke?

Slovo “FIXÁCIA” pri hypotéke označuje dĺžku doby trvania podmienok dohodnutých pri podpise zmluvy. Ak si teda zoberiete hypotekárny úver s úrokom 3% p.a. a fixáciou na 5 rokov, v prípade riadneho splácania vaše podmienky zostanú nemenné najbližších 5 rokov. V prípade, že chcete svoj úver prehodnotiť skôr ako uplynie doba fixácie, môže si od vás banka nárokovať poplatky definované v úverovej zmluve. 

Ako sa dá riešiť dofinancovanie hypotéky?

Už dlhšiu dobu nie je možné poskytovať takzvané stopercentné hypotéky. Často teda vzniká otázka, ako dofinancovať hypotéku. Ak nemáte žiadne vlastné zdroje navyše alebo si chcete vlastné zdroje nechať napríklad na zariadenie nového bývania, môžete to vyriešiť formou spotrebného úveru ktoré sú ponúkané financujúcou bankou za výhodnejších podmienok, ako štandardný spotrebný úver.

 

Aká je maximálna výška hypotéky?

Maximálna výška hypotéky je pre žiadateľa vždy určená na základe výšky jeho dokladovateľných príjmov, znaleckej hodnoty nehnuteľnosti a výšky mesačných záväzkov. Pri totožnom príjme napríklad 1.000€ v čistom mesačne získa inú maximálnu výšku hypotéky jeden bezdetný žiadateľ ako napríklad žiadateľ s totožným príjmom ale 2 výživovanými deťmi.

Viac informácií o maximálnej výške hypotéky môžete získať na karte Výpočet hypotéky podľa výšky príjmu.